Іранга Груп
  • 044 300 05 83
  • 073 214 15 37
  • 050 334 49 77
  • 067 777 15 03

 

Теплові насоси

Тепловым насосом називається машина, яка поглинає низькопотенційну теплоту з навколишнього середовища з температурою 4 - 6 градусів Цельсія і вище і передає її в систему теплопостачання споживачів у вигляді нагрітої води чи воздуха.Передача тепла виробляється робочим тілом - холодоагентом (фреоном). Електроенергія, споживана тепловим насосом, витрачається лише на переміщення фреону за системою за допомогою компресора точно так само, як в холодильних машинах. Система працює як котел при опаленні і як кондиціонер при охолодженні. Взимку система & nbsp; передає в будинок тепло неостиглої землі. Влітку надлишки тепла в будинку передаються через теплообмінник у зворотному напрямку.

В якості низькопотенційного джерела теплової енергії для обігріву будинку може бути використане тепло природного походження (зовнішнє повітря; тепло грунтових, артезіанських і термальних вод, води річок, озер, морів та інших незамерзаючих природних водойм). Теплові насоси комплектуються системою управління і автоматики, яка підтримує заданий режим роботи теплового насоса.

heat pump

Енергетична ефективність застосування теплових насосів залежить від температури низькопотенційного джерела тепла і буде тим вище, чим більш високу температуру він матиме.

Економічна ефективність застосування теплових насосів залежить від:

• температури низькопотенційного джерела тепла;
• вартості електроенергії в регіоні;
• собівартості теплової енергії, виробленої з використанням різних видів палива.

Використання теплових насосів замість традиційно використовуваних джерел теплової енергії економічно вигідно на увазі:

• відсутності необхідності в закупівлі, транспортуванні, зберіганні палива та витраті коштів, пов'язаних з цим;
• вивільнення значній території, необхідної для розміщення котельні, під'їзних шляхів і складу з паливом.

Установка не порушує цілісність інтер'єру і концепцію фасаду будівлі, тому немає внутрішнього і зовнішнього блоку і займає мінімум простору і про неї стане відомо Вашим гостям тільки, якщо Ви цього захочете.


Теплові насоси не відносяться до дешевого устаткуванню. Початкові витрати на установку цих систем трохи вище вартості звичайних систем опалення та кондиціонування. Ціна геотермального теплового насоса розраховується з умови 300..400 EUR за 1кВт теплової потужності. Однак, якщо розглядати експлуатаційні витрати, то початкові вкладення в геотермальний обігрів, охолодження та гаряче водопостачання швидко окупаються за рахунок енергозбереження. Крім того, необхідно враховувати, що при роботі теплового насоса не потрібно ніяких додаткових комунікацій, крім побутової електричної мережі.

Установка цих систем потребує проведення внутрішніх електромонтажних робіт, прокладку внутрішніх воздуховодов, монтаж зовнішнього теплообмінника. Вартість цих робіт залежить від Ваших вимог.